سه شنبه , 2 مرداد 1403 - 3:43 بعد از ظهر

برخی اعضای هیئت مدیره تفکر سرهنگی دارند./تا اعضای انجمن نسبت به حقوق خود و مسائل پشت پرده آگاهی پیدا نکنند، انجمن موفق نخواهد بود.

برخی اعضای هیئت مدیره تفکر سرهنگی دارند./تا اعضای انجمن نسبت به حقوق خود و مسائل پشت پرده آگاهی پیدا نکنند، انجمن موفق نخواهد بود.

عباس دمرچلی دبیر سابق انجمن صنایع در تحلیل تنزل جایگاه این انجمن در تصمیمات و رویدادهای اخیر، گفت:
انجمن صنایع لوازم خانگی نه ویژگی‌های یک نهاد دیکتاتوری را دارد که آنقدر بزرگ و قوی باشد که نهادهای کوچک(سایر انجمن‌ها) آن را به عنوان یک بزرگ قبول کنند و زیر بیرق آن بروند و نه ظرفیت دموکراتیک دارد که بتواند با جذب نهادهای کوچکتر خود را قویتر کند.

بنابراین انجمن در حال حاضر وامانده بین یک نهاد قدرتمند به شیوه دیکتاتوری و یک نهاد دموکراتیک است و هیئت مدیره هیچ راهبردی برای خروج از این بن‌بست ندارد، یعنی تفکر حاکم بر انجمن ظرفیت لازم برای خروج از این بن‌بست را ندارد.

متاسفانه هیئت مدیره مسائل سیاسی را هم درک نمیکنند و انجمن راهی جز تغییر تفکر و جهت ندارد و این تغییر تا زمان انتخابات هیئت مدیره اتفاق نمی‌افتد.

کسانی که در هیئت مدیره انجمن حضور پیدا میکنند باید متوجه ضعف‌های راهبردی و تفکری انجمن بشوند و ظرفیت دموکراتیک و توانایی جذب سایر انجمن‌ها را داشته باشند.

سایر انجمن‌ها نیز نمیتوانید به سابقه ۴۰ساله انجمن صنایع بی‌‌توجهی کنند و این سابقه را نادیده بگیرند.

متاسفانه ظرفیت و امکانات انجمن صنایع در دست برخی افراد تنگ نظر اسیر شده و باید این ظرفیت بزرگ آزاد شود و لازمه آن انتخاب درست اعضا در انتخابات هیئت مدیره است.

آگاهی اعضای انجمن باید ارتقاء پیدا کند و تا این اتفاق نیفتد و اعضای انجمن نسبت به حقوق خود و مسائل پشت پرده آگاهی پیدا نکنند، انجمن موفق نخواهد بود.

از این تفرقه تنها وزارت صنعت استفاده میکند چون اگر انجمن قوی باشد میتواند وزیر پیشنهاد بدهد، معاون وزیر و مدیرکل چینش کند و….

من انسداد فکری برخی اعضای هیئت مدیره را در زمان مسئولیت‌ام کاملا احساس میکردم.

من می‌خواستم صدای واقعی همه تولیدکنندگان باشم و همین موضوع باعث فشار به من و استعفای من شد، و این یعنی برخی اعضای هیئت مدیره نمیخواهند دبیر انجمن صدای همه تولیدکنندگان باشد.

یک گروه مجازی از اعضای انجمن داشتیم که بلافاصله بعد از استعفاء، من را از این گروه حذف کردند و حتی اجازه و فرصت خداحافظی با اعضا را به من ندادند.

برخی اعضای هیئت مدیره تفکر سرهنگی دارند و این تفکر سرهنگی به انسداد انجمن منجر شده است، درصورتی که در انجمن باید شفافیت و ظرفیت پذیرش همه تفکرها وجود داشته باشد.

انجمن لوازم خانگی امانت اعضاء است و هیچکس نمیتواند امانت‌دار خوبی باشد، مگر آنکه ابتدا خودش شفاف باشد.

 

 

 

 

مطلب پیشنهادی

در نمایشگاه ایفا شرکت کردیم تا راه ورود کالای ایرانی به بازارهای بین‌المللی را هموار کنیم.

در نمایشگاه ایفا شرکت کردیم تا راه ورود کالای ایرانی به بازارهای بین‌المللی را هموار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *