یکشنبه , 3 مرداد 1400 - 10:09 قبل از ظهر

برندهای کره‌ای به صورت قاچاق از مصر می‌آیند!

برندهای کره‌ای به صورت قاچاق از مصر می‌آیند!

رئیس هیئت مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری با بیان اینکه قیمت تلویزیون و دیگر لوازم صوتی و تصویری افزایش نداشته است، از فراوانی لوازم خانگی قاچاق شرکت‌های کره‌ای ساخت کشور مصر در بازارهای پایتخت خبر داد.

به گزارش شبکه لوازم خانگی، سیدعلیرضا موسوی مجد درخصوص قیمت تلویزیون و دیگر لوازم صوتی و تصویری، افزود: برخی واحدهای تابعه این انجمن با توجه به افزایش هزینه‌ها از جمله قیمت محصولات پتروشیمی، فولاد، مس، همچنین حقوق و دستمزد از ابتدای سال، تقاضای ۱۰درصد افزایش قیمت‌ها را داشتند.

وی بیان‌داشت: با توجه به شرایط خاص کنونی بازار که همه چیز متاثر از نیروهای عرضه و تقاضا است، تولیدکنندگان متوجه شدند که عرضه محصولات با قیمت‌های بالاتر از کشش‌پذیری لازم برخوردار نخواهد بود و به ناچار اکنون با همان قیمت‌های قبلی عرضه می‌کنند.

موسوی مجد یادآور شد: این در حالی است که تولیدکنندگان داخلی مجبورند با اجناس قاچاق موجود در بازار که به دلیل نپرداختن مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های گمرکی و غیره به مراتب ارزان‌تر از تولیدات داخلی است، رقابت کنند و هرگونه افزایش قیمت مردم را به سمت تولیدات قاچاق ال‌جی، سامسونگ و دیگر برندهای خارجی سوق می‌دهد.

وی گفت:‌ گشتی در خیابان جمهوری پایتخت و دیگر مراکز عرضه و فروش لوازم خانگی حاکی از وفور اجناس قاچاق به ویژه از دو برند کره‌ای یاد شده است، هرچند شاید تعداد انگشت شماری از آنها مربوط به تولیدات پیش از تحریم‌ها و باقی‌مانده ته انبارها باشد اما بخش زیادی از آنها به صورت قاچاق وارد می‌شود که تولید کشور مصر روی آنها حک شده است.

رئیس هیئت مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری با اشاره به حجم بالای قاچاق دو برند کره‌ای یاد شده و زمزمه‌های بازگشت آنها به کشور، خاطرنشان کرد: این دو برند همین الان بدون حضور و همکاری رسمی در ایران، محصولات‌شان با صرف هزینه‌های کمتر به صورت قاچاق در کشورمان وجود دارد.

وی ادامه‌داد: در این زمینه و احتمال همکاری مجدد با آنها، تابع سیاست‌های صنعتی کشور هستیم که به‌طور قطع مصلحت اقتصادی و مصلحت مردم را دنبال میکند، اما اگر هم قرار بر بازگشت آنها باشد باید صدمه‌ها و خسارت‌های چند سال گذشته را جبران کنند.

موسوی‌مجد اظهار داشت: در سال‌های گذشته شرکت‌های ایرانی با صرف هزینه‌های سنگین، خطوط تولیدی این دو شرکت را راه‌اندازی کرده بودند، اما با خروج کره‌ای‌ها این خطوط متوقف، همچنین کارگران‌شان بیکار شدند./ایرنا

 

 

 

مطلب پیشنهادی

افزایش چهار برابری اشتغالِ صنعت ِلوازم خانگی

افزایش چهار برابری اشتغالِ صنعت ِلوازم خانگی مدیر سازماندهی مشاغل گروه انتخاب الکترونیک از رشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *