شنبه , 29 خرداد 1400 - 4:46 بعد از ظهر

بیانیه‌ای به سبک احزاب پیروز انتخابات/انتظارات انجمن صنایع از رئیس جمهور آینده!

بیانیه‌ای به سبک احزاب پیروز انتخابات/انتظارات انجمن صنایع از رئیس جمهور آینده!

انجمن صنایع لوازم خانگی در روزهای اخیر بیانیه‌ای را با عنوان “انتظارات فعالان حوزه لوازم خانگی از رئیس جمهور منتخب” منتشر کرده است که در آن افزایش سهم بخش‌خصوصی در اقتصاد ایران و بهبود نظام حکمرانی بخش خصوصی با رعایت اصول شیوه اداره مطلوب و رویکردی راهبردی و قابل ارزیابی به منظور چابک‌سازی و همچنین بهبود قابلیت نمایندگی و اثرگذاری اتاق بازرگانی ایران مورد اشاره قرار گرفته است.

به گزارش شبکه لوازم خانگی، در این بیانیه که به سبک بیانیه‌های دفتر سیاسی احزاب پیروز انتخابات تهیه شده، بر لزوم بازنگری قانون اتاق بازرگانی به منظور بهبود قابلیت‌های اجماع و یکپارچه سازی منافع، نظرات و ترجیحات اعضا و حل نارسایی‌های ساختاری موجود به ویژه با تأکید بر لزوم باز تعریف نظام تقسیم کار میان ارکان سیاست‌گذاری و دستگاه‌های اجرایی و نهادهای نمایندگی در اتاق ایران تاکید شده است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: اتخاذ مواضع ‌صریح، عالمانه و راهگشا در موضوعات اساسی اقتصاد ایران و در عین حال، بهبود شاخص‌های مهم اقتصادی کشور از جمله رقابت‌پذیری، بهبود فضای کسب و کار، شفافیت، مالکیت معنوی، آزادی و امنیت اقتصادی نیز از دیگر خواسته‌های تولیدکنندگان لوازم خانگی از دولت آینده است.

انجمن صنایع لوازم خانگی در این بیانیه خواستار اجرای صحیح قانون بهبود مستمر محیط کسب‌ و کار و  جلوگیری از انحصار و گسترش رقابت‌پذیری از طریق ممانعت از مداخله دولت در بازار شدند.

 

پ‌ن: سبک نگارش و تهیه این بیانیه مشابه بیانیه‌های سیاسی احزاب، پس از پیروزی نامزد مورد حمایت آن حزب در انتخابات است که باتوجه به ساختار سیاسی کشور، فرد منتخب(ریاست جمهوری، مجلس و حتی شوراها) اهمیتی به آن نمیدهد، چه رسد به زمانیکه فرد منتخب خود را وام‌دار آن حزب یا مجموعه نداند!

 

 

مطلب پیشنهادی

شهیدی: به راحتی قادر به تامین نیاز داخل هستیم.ج

شهیدی: به راحتی قادر به تامین نیاز داخل هستیم. دبیر انجمن لوازم صوتی و تصویری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *