یکشنبه , 3 مرداد 1400 - 11:05 قبل از ظهر

در مجمع عمومی عادی سالیانه پارس مطرح شد: رشد 60درصدی سودخالص شرکت لوازم خانگی پارس

در مجمع عمومی عادی سالیانه پارس مطرح شد: رشد 60درصدی سودخالص شرکت لوازم خانگی پارس

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت لوازم خانگی پارس با حضور سهامداران به صورت حضوری و آنلاین، در سالن کنفرانس این شرکت برگزار شد. در این جلسه گزارش‌های هیأت مدیره، حسابرس و بازرس قانونی درخصوص عملکرد سال مالی منتهی به 29اسفند 99 استماع و درباره سود تقسیمی تصمیم‌گیری شد.

به گزارش شبکه لوازم خانگی و به نقل از روابط عمومی پارس در ابتدای این جلسه، دکترایرج محمدزاده گزارشی از وضعیت عملکرد و فعالیتهای صورت گرفته این شرکت در سال گذشته ارائه کرد که نشان میدهد در سال گذشته این شرکت توانسته با برجای گذاشتن رکورد تولید 140هزار دستگاه یخچال به جهش تولید تحقق بخشد. همچنین در این جلسه به برخی از برنامه های پیش رو در سال1400 اشاره شد.

مدیرعامل شرکت پارس در این جلسه گفت: از جمله مهمترین دستاوردهای شرکت در سال99، افزایش 107درصدی ریالی کل فروش نسبت به سال98، افزایش 26درصدی تعداد فروش نسبت به سال قبل، رشد 64درصدی سود عملیاتی و رشد 60درصدی سود خالص شرکت بوده است.

گفتنی است گزارش عملکرد مالی شرکت برای اولین بار در سالهای گذشته از سوی سازمان حسابرسی «گزاش مطلوب» ارزیابی شد که نشان دهنده انبضاط مالی و قانونی این شرکت است.

مدیرعامل شرکت لوازم خانگی پارس، ضمن ابراز خشنودی از افزایش میزان سود و تولید شرکت در سال گذشته گفت: سود عملیاتی شرکت از 440میلیارد ریال در سال1398، به 730میلیارد ریال رسید و سود خالص شرکت از 300میلیارد ریال به 489میلیارد ریال ارتقاء یافت که رشد 60درصدی را نشان میدهد.

وی با اشاره به تغییرات مدیریتی این شرکت در سال گذشته ادامه داد: پارس در سال گذشته تلاش کرده است تا ضمن افزایش میزان تولید و بالا بردن سود شرکت، با برقراری انضباط مالی در راستای کاهش هزینه ها نیز تجربه موفقی را به نمایش بگذارد.

محمدزاده با اشاره به نامگذاری سال جهش تولید گفت: براساس گزارشات مالی تولید شرکت لوازم خانگی در سال‌هایی که همچنان با تحریم روبه رو هستیم، نه تنها تولید را متوقف نکرده است بلکه با تولید 140هزار دستگاه یخچال رشد 21درصدی را نسبت به سال1398 گذشته محقق کند. رشد تولیدی که در چهار سال گذشته برای این شرکت بی سابقه بوده است.

مدیرعامل پارس همچنین با بیان اینکه «در پارس به افق‌های بلند فکر میکنیم» ادامه داد: چشم انداز شرکت برای سال1404 این است که «پیشتاز و بزرگترین تولیدکننده صنعت لوازم خانگی درکشور باشد.»

وی همچنین تاکید کرد که شرکت پارس در تلاش است تا در سال جاری با مشاركت در تشكل‌هاي صنفي و اتحاديه‌ها در امر توسعه بازار و فروش سازمانی نقش آفرینی کند.

محمدزاده همچنین با ارائه گزارشی از روند جذب سرمایه گذار برای راه اندازی خط تولید جدید گفت: در سال جدید قطعا خط تولید لباسشویی جدید و ماشین ظرفشویی را ان شاءالله راه اندازی خواهیم کرد.

در این جلسه مقرر شد تا 90درصد از سود انباشته شرکت میان سهامداران تقسیم شود که بر این اساس به هر سهم مبلغ 1005ریال تخصیص داده میشود.

محمدزاده با اشاره به شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامگذاری شده بود، به رشد تولید در شرکت لوازم خانگی پارس اشاره کرد و گفت: «امروز خط مقدم مقابله با تحریم ها، تولید است.»

 

 

 

 

مطلب پیشنهادی

افزایش چهار برابری اشتغالِ صنعت ِلوازم خانگی

افزایش چهار برابری اشتغالِ صنعت ِلوازم خانگی مدیر سازماندهی مشاغل گروه انتخاب الکترونیک از رشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *