سه شنبه , 27 اردیبهشت 1401 - 7:00 بعد از ظهر

رزقیان‌مقدم: لوازم خانگی که به اسم کالای کره‌ای به فروش میرسد، تقلبی است!

رزقیان‌مقدم: لوازم خانگی که به اسم کالای کره‌ای به فروش میرسد، تقلبی است!

رئیس اتحادیه لوازم خانگی مشهد با بیان اینکه همه لوازم خانگی که به اسم کالای کره‌ای به فروش می‌رسد تقلبی هستند، گفت: برخی از سایت‌ها کالاهای تقلبی را به مصرف‌کنندگان عرضه میکنند، در صورتی که این سایت‌ها به هیچ‌ عنوان مورد تایید نبوده و مجوز و نماد اعتماد الکترونیکی ندارند.

به گزارش شبکه لوازم خانگی، غلامرضا رزقیان‌مقدم در خصوص وضعیت فعلی بازار لوازم خانگی، اظهار کرد: بازار لوازم خانگی نسبتا آرام است و هیچ مشکلی از نظر تولید لوازم خانگی در کشور وجود ندارد و تنها مشکل اصلی مهم ثبات قیمت مواد اولیه و نرخ ارز است.

وی درباره افزایش قیمت لوازم خانگی افزود: بعضی از شرکت‌ها با توجه به گران شدن مواد اولیه، بین سه تا هشت درصد قیمت لوازم تولیدی را افزایش داده‌اند که این افزایش قیمت نیز به تصویب سازمان صنعت، معدن و تجارت رسیده و مجوزهای لازم در این خصوص دریافت شده است.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی مشهد بیان کرد: تقاضای مردم نسبت به خرید لوازم خانگی خیلی کم شده و همه منتظر نتیجه برجام هستند در صورتی که فروشگاه‌ها کالاهای خود را با سود ۲ یا ۳درصدی به مصرف‌کننده عرضه میکنند.

وی با اشاره به کالاهای قاچاق گفت: با توجه به وجود سامانه جامع تجارت کالاهایی که مشکوک به قاچاق باشند، همه زیر نظر سازمان صمت و اتاق اصناف بازرسی می‌شوند. بنابراین در حال حاضر عرضه کالاهای قاچاق و تقلبی در بازار نسبت به گذشته خیلی کم شده است.

رزقیان‌مقدم ادامه داد: درخواست می‌شود که واحدهای صنفی از خرید و فروش کالاهای فاقد اصالت و ضمانت خودداری کنند و کالاهای با کیفیت را به فروش برسانند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی مشهد با بیان اینکه همه کالاهایی که به اسم کالای کره‌ای به فروش می‌رسد تقلبی هستند، تصریح کرد: برخی از سایت‌ها کالاهای تقلبی را به مصرف‌کنندگان عرضه می‌کنند، در صورتی که این سایت‌ها به هیچ‌ عنوان مورد تایید ما نیستند و مجوز و نماد اعتماد الکترونیکی ندارند.

رزقیان‌مقدم گفت: با توجه به بازرسی‌ها و سختگیری‌هایی که صورت می‌گیرد عرضه کالاهای تقلبی در بازار نسبت به گذشته خیلی کم شده و این میزان محدودی هم که موجود هست، مربوط به گذشته است.

وی با اشاره به نزدیک شدن به روز مادر، عنوان کرد:  امیدوارم با نزدیک شدن به روز مادر بازار لوازم خانگی بهتر شود. همچنین از همکاران خود می‌خواهیم که کالاهای با کیفیت خود را با فاکتور معتبر و قیمت مصوب به مصرف‌کننده ارائه بدهند./ایسنا

 

 

 

مطلب پیشنهادی

اتحاديه خانه امن اعضای صنف است.

اتحاديه خانه امن اعضای صنف است. غلامرضا صفرنژاد، رئیس اتحادیه چینی، بلور و لوستر گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.