جمعه , 8 مهر 1401 - 9:48 قبل از ظهر

شهیدی: به راحتی قادر به تامین نیاز داخل هستیم.ج

شهیدی: به راحتی قادر به تامین نیاز داخل هستیم.

دبیر انجمن لوازم صوتی و تصویری گفت: نیاز سالیانه بازار کشورمان به تلویزیون بیش از ۲.۲میلیون دستگاه، اما ظرفیت نصب شده کارخانجات چهارمیلیون دستگاه است، بنابراین به راحتی قادر به تامین نیاز داخل هستیم.

به گزارش شبکه لوازم خانگی، محمدرضا شهیدی افزود: باتوجه به تعطیلی‌های رسمی طولانی مدت فروردین‌ماه، همچنین تعطیلی‌هایی که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد، در مجموع تولید قابل ذکری در این ماه حاصل نشد.

وی بیان‌داشت:‌ با این حال در دو ماه ابتدایی سال۱۴۰۰، جمع تولید تلویزیون به بیش از ۱۹۰هزار دستگاه رسید که در مقایسه با پارسال گویای رشد ۱۵درصدی است.

شهیدی وضعیت تولید در سال جاری را خوب توصیف کرد و ادامه داد: پیشبینی می‌شود تا پایان امسال رشد ۳۰درصدی تولید را شاهد باشیم.

وی توضیح‌داد: از ابتدای سال تاکنون وضعیت تخصیص ارز برای واردات مواد اولیه، تجهیزات و غیره بهتر شده، همچنین در تامین مواد اولیه مشکل خاصی وجود ندارد

شهیدی درباره تامین ماژول به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات مورد استفاده در تولید تلویزیون، گفت: از مجموع بیش از ۳۵۰شرکت تولیدکننده تلویزیون در جهان، فقط ۶مورد آنها(۵شرکت در چین و یک شرکت در تایوان) تولیدکننده ماژول هستند و بقیه شرکت‌ها، ماژول مورد نیازشان را از آنها وارد میکنند.

وی خاطرنشان‌کرد: تحریم‌ها در دوسال گذشته فرصتی به شرکت‌های داخلی داد تا تولید ملی را راه‌اندازی کنند و اکنون برخی شرکت‌های داخلی تولیداتی با کیفیت و با قیمت رقابتی ارائه میکنند.

دبیر انجمن صوتی و تصویری تصریح کرد: در صنعت تولید تلویزیون، امسال برنامه‌هایی برای صادرات محصولات داریم اما هنوز عملیاتی نشده است.

وی اظهار داشت: موفقیت در عرصه صادرات، علاوه بر تولید باکیفیت و با قیمت مناسب و رقابتی، به مناسبات اقتصادی و سیاسی ایران با دیگر کشورها نیز بستگی دارد.

شهیدی گفت: نیاز سالیانه کشور به تلویزیون بین ۲میلیون تا ۲.۲میلیون دستگاه است، اما اکنون فقط ۱.۵میلیون دستگاه آن از داخل تامین و بقیه مربوط به قاچاق است.

وی از بالا بودن آمار تلویزیون قاچاق در کشور انتقاد و عامل اصلی آن را نبود کنترل کافی در مرزها عنوان کرد.

به گفته این مقام صنفی، فراوانی کالای قاچاق در این حوزه در حالی است که شرکت‌های داخلی با پرداخت مالیات، مالیات بر ارزش افزوده، حق بیمه، عوارض گمرکی، سود و حقوق بازرگانی و غیره به‌ناچار باید با تولیدات قاچاق مقابله کنند.

وی تصریح‌کرد: ظرفیت نصب شده تولید تلویزیون در کشور سالیانه چهارمیلیون دستگاه است، بنابراین شرکت‌های داخلی به شرط رفع مشکلات و همچنین محدود شدن کالاهای قاچاق، قادر به تامین نیاز داخل خواهند بود./ایرنا

 

 

 

 

 

مطلب پیشنهادی

کسب رتبه‌های جهانی برای عکاس کردستانی

کسب رتبه‌های جهانی برای عکاس کردستانی عکاس کردستانی در مسابقات جهانی عکاسی سامسونگ و شیائومی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.