دوشنبه , 7 خرداد 1403 - 6:35 بعد از ظهر

عقب نشینی وزیرصمت از شعارِ واردات لوازم خانگی

عقب نشینی وزیرصمت از شعارِ واردات لوازم خانگی

وزیر صمت درباره سرنوشت واردات لوازم خانگی در سال جاری گفت: کشور در حوزه لوازم خانگی خودکفا است و مشکل اصلی نبود بازار است، در مورد واردات هم اگر قانون واردات کالایی را ممنوع کرده باشد، طبق همان عمل خواهیم کرد.

به گزارش شبکه لوازم خانگی، عباس علی آبادی در پاسخ به سوالی درباره برنامه این وزارتخانه برای واردات لوازم خانگی در سال جاری، اظهار کرد: کشور در حوزه لوازم خانگی خوداتکا و خودکفا است. مشکل اصلی کشور در حوزه لوازم خانگی نبود بازار است و در تلاش هستیم بازارهای صادراتی را به روی تولیدکنندگان باز کنیم. به همین دلیل نمایشگاهی هم در اردیبهشت ماه ترتیب داده شده تا بتوانیم برای محصولات داخلی بازاریابی کنیم.

علی آبادی در پاسخ به اینکه پیش‌تر بحث‌هایی درباره واردات لوازم خانگی مطرح کرده بود، گفت: ما واردات هیچ کالایی را ممنوع نمی‌کنیم. اما اگر قانون واردات کالایی را ممنوع کرده باشد، طبق قانون عمل می‌کنیم. اما اگر قانون واردات کالا را ممنوع نکرده باشد، ممنوعیت جدید ایجاد نمی‌کنیم و با تعرفه گذاری از ساخت داخل حمایت می‌کنیم. در مجموع در حال حاضر با واردات کالایی که قانون اجازه داده باشد مخالفتی نداریم. سیاست شخص خود من این است که باید مسیر تولید هموار و مسیر وارداتی که کالای مشابه داخل دارد ناهموار باشد. چراکه هدف حمایت از صنعت و اشتغال داخلی است، اما به طور کلی تابع قانون هستیم.

وزیر صمت درباره مشوق‌های صادراتی نیز گفت: مشوق‌های صادراتی باید به قدر کافی وجود داشته باشد و یکی از این راه‌ها امتیاز صادراتی است که در حال رایزنی با بانک مرکزی هستیم و توافقات اولیه هم در این رابطه صورت گرفته و به زودی آن را اطلاع رسانی می‌کنیم./ایسنا

پ‌ن: تصمیم درباره واردات خودرو، لوازم خانگی و…. مسئله‌ای نیست که در حوزه اختیارات وزیر صمت باشد!

مطلب پیشنهادی

ممنوعیت واردات واحدهای بازرگانی لغو شد

ممنوعیت واردات واحدهای بازرگانی لغو شد در حالی که سازمان توسعه تجارت روز گذشته با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *