شنبه , 8 مهر 1402 - 9:08 قبل از ظهر

فدایی: قاچاق لوازم خانگی سازمان یافته است.

فدایی: قاچاق لوازم خانگی سازمان یافته است.

یک کارشناس حوزه صنعت لوازم خانگی گفت: این حجم از قاچاقی که در بازار لوازم خانگی وجود دارد، قاچاق سازمان‌یافته است.

به گزارش شبکه لوازم خانگی، احسان فدایی در خصوص قاچاق لوازم خانگی به بازار گفت: یکی از بزرگترین مشکلاتی که در حال حاضر در بخش تولید وجود دارد مساله قاچاق کالا است. گرچه ممنوعیت هایی برای واردات کالاهای خارجی وجود دارد ولی متاسفانه همچنان کالاهای خارجی به کشور قاچاق میشود.

وی افزود: البته این نوع قاچاق هم قاچاق سازمان یافته است نه قاچاق کولبران و یا با تعداد محدود. گاهی اوقات مشاهده میشود که به جاهایی کلیدی که همیشه آنجا کالاهای قاچاق وجود دارند میروند و میبینید در یک مکانی هزاران کالای قاچاق وجود دارد. قاچاق کالاهای سازمان یافته است که حقوق گمرگی ندارند و اصولا این نوع کالاها در قبال پرداخت پول خریداری نمیشوند.

فدایی افزود: اینها قاچاق کالاهای سازمان یافته است که حقوق گمرگی ندارند و اصولا این نوع کالاها در قبال پرداخت پول خریداری نمیشوند. اصولا کسانی که کار قاچاق در حجم بالایی انجام میدهند به صورت تهاتری کار میکنند.

به گفته وی؛ یعنی محصولاتی که در کشورمان ارزان قیمت‌تر هستند را با قیمت ارز دولتی و سوبسیدی که دارد به خارج از کشور انتقال میدهند و در قبالش کالای قاچاق را وارد ایران می کنند و به قیمت ارز آزاد میفروشند و در نتیجه سود بسیار زیادی را نصیب خودشان میکنند.

کارشناس حوزه لوازم خانگی اظهار کرد: قاچاق باعث میشود کالاهای فیک زیادی وارد کشور شود که گارانتی و خدمات پس از فروش ندارند که همه این موارد به ضرر مصرف‌کننده است.

وی تاکید کرد: قاچاق از سوی دیگر هم باعث میشود سهم تولیدکننده از بازارهای داخلی روز به روز کوچکتر شود در نتیجه بحران‌های فراوانی برای تولیدکنندگان ایجاد میشود./بازار

مطلب پیشنهادی

توقیف لوازم آشپزخانه در جنوب تهران

توقیف لوازم آشپزخانه در جنوب تهران دو انبار لوازم آشپزخانه در کهریزک و خیابان فدائیان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *