سه شنبه , 2 مرداد 1403 - 4:06 بعد از ظهر

هاشمی: تلاش برخی انجمن‌ها برای برگزاری نمایشگاه بی‌فایده است

هاشمی: تلاش برخی انجمن‌ها برای برگزاری نمایشگاه بی‌فایده است

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی گفت: طبق قانون، وقتی انجمنی در یک صنعت و حوزه خاص مجوز فعالیت از اتاق بازرگانی را دریافت کرد، اتاق بازرگانی نمیتواند برای انجمن دیگری در همین حوزه مجوز ثبت صادر کند. بنابراین به نظر میرسد تلاش دوستان برای ورود به برگزاری نمایشگاه بی‌فایده است و امسال نیز بیست و چهارمین دوره نمایشگاه از طریق شرکت فیدار برگزار خواهد شد.

به گزارش شبکه لوازم خانگی، عباس هاشمی در خصوص مباحث مربوط به برگزاری نمایشگاه لوازم خانگی گفت: انجمن صنایع لوازم خانگی ایران سابقه و تجربه برگزاری 23 دوره برگزاری نمایشگاه را دارد و طبق آمار در این خصوص موفق بوده است. سازمان توسعه تجارت مدتی پیش اعلام کرد که طبق دستورالعمل داخلی وزارت صمت، بهتر است اتحادیه‌ها و انجمن‌ها در برگزاری نمایشگاه‌ها ورود نکرده و شرکت‌های خصوصی در این امر دخیل باشند. به همین دلیل بنا به توصیه شرکت سهامی نمایشگاه‌ها، سازمان توسعه تجارت و وزارت صمت، ما شرکتی با نام «فیدار»را به عنوان بازوی اجرایی انجمن لوازم خانگی ایران در بخش نمایشگاهی، صادرات و سایر کارهای اجرایی تاسیس و ثبت کردیم که این اتفاق کاملا قانونی بوده است.

وی ادامه داد: در سال‌هایی که انجمن، نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی را برگزار کرد، ما همیشه از مشارکت و همفکری سایر انجمن‌های حاضر در این صنعت استقبال کردیم اما در سال‌های اخیر برخی از همان دوستانی که در گذشته و در انتخابات داخلی هیات‌مدیره انجمن ملی لوازم خانگی رای لازم را نیاوردند، حالا به دنبال ورود به بحث برگزاری نمایشگاه هستند. این در حالی است که انجمن ملی صنایع لوازم خانگی با 43سال فعالیت، 330عضو دارد و تنها تشکلی است که در فهرست ملی اتاق بازرگانی ایران ثبت شده ولی سایر انجمن‌ها تعداد اعضای بسیار کم و نازلی دارند و سابقه فعالیت آنها نیز بسیار کمتر است. بنابراین برخی شیطنت‌ها و تخریب‌ها برای برگزاری نمایشگاه لوازم خانگی که شاهد آن هستیم ناعادلانه و غیر‌منطقی است.

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی در خصوص تلاش انجمن‌های دیگر برای برگزاری نمایشگاه تصریح کرد: انجمن‌های دیگر که به دنبال برگزاری نمایشگاه هستند قادر نخواهند بود در این خصوص مجوزهای لازم را از اتاق بازرگانی و سازمان توسعه تجارت دریافت کنند. طبق قانون، وقتی انجمنی در یک صنعت و حوزه خاص مجوز فعالیت از اتاق بازرگانی را دریافت کرد، اتاق بازرگانی نمی‌تواند برای انجمن دیگری در همین حوزه مجوز ثبت صادر کند. بنابراین به نظر می‌رسد تلاش دوستان برای ورود به برگزاری نمایشگاه بی‌فایده است و امسال نیز بیست و چهارمین دوره نمایشگاه از طریق شرکت فیدار برگزار خواهد شد./دنیای‌اقتصاد

مطلب پیشنهادی

غرفه نیکان تجارت اوستا در نمایشگاه اصفهان

غرفه نیکان تجارت اوستا در نمایشگاه اصفهان تصاویر غرفه شرکت نیکان تجارت اوستا در بیست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *