جمعه , 8 مهر 1401 - 10:06 قبل از ظهر

واردات محدود یکی از راهکارهای جلوگیری از ایجاد انحصار در صنعت لوازم خانگی است.

واردات محدود یکی از راهکارهای جلوگیری از ایجاد انحصار در صنعت لوازم خانگی است.

سیدجواد حسینی کیا، نماینده مجلس در پاسخ به این پرسش که با توجه به محدودیت در واردات لوازم خانگی چه باید کرد که سرنوشت صنعت لوازم خانگی به دلیل ایجاد انحصار همانند خودروسازی‌ها نشود، گفت:
هرچند واردات و رقابت عامل پویایی است اما باید به این نکته نیز توجه کرد که در شرایط تحریمی سایر کشورها بازار ایران را ترک کردند. در حال حاضر صنعت لوازم خانگی داخلی جان تازه‌ای گرفته بنابراین وارداتچی‌ها نباید تولید داخلی را مورد هجمه قرار داده و به حاشیه ببرد.

با تشدید نظارت میتوان از یک سو کیفیت تولیدات داخلی را افزایش داد و از سوی دیگر از افزایش قیمت نابه‌جای کالاها جلوگیری خواهد شد.

واردات محدود یکی از راهکارهای جلوگیری از ایجاد انحصار در صنعت لوازم خانگی است و به نظر میرسد مخالفتی با واردات محدود لوازم خانگی وجود ندارد و آنچه بر آن تاکید میشود، جلوگیری از واردات بی حد و اندازه است.

در حال حاضر بازار لوازم خانگی در ثبات نسبی به سر میبرد و وزارت صمت باید دو موضوع قیمت گذاری و کیفیت لوازم خانگی را به عنوان محور اصلی دستورکار خود قرار داده و در صورتی که تولیدکنندگان به سمت سوداگری رفتند، واردات را آزاد کنند./خانه ملت

 

 

 

مطلب پیشنهادی

کسب رتبه‌های جهانی برای عکاس کردستانی

کسب رتبه‌های جهانی برای عکاس کردستانی عکاس کردستانی در مسابقات جهانی عکاسی سامسونگ و شیائومی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.