سه شنبه , 1 فروردین 1402 - 8:33 قبل از ظهر

وزارت صمت چاره‌ای جز تسلیم ندارد.

وزارت صمت چاره‌ای جز تسلیم ندارد.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی ضمن اشاره به رکود و گرانی در این بازار، گفت: در حال حاضر نهاده‌های تولید با قیمت بالایی به دست تولیدکننده میرسد، لذا با توجه به این مسئله، وزارت صمت در نهایت ناگزیر به موافقت با افزایش قیمت لوازم خانگی خواهد شد.

به گزارش شبکه لوازم خانگی، محمدحسین اسلامیان جهش نرخ ارز را به عنوان عامل اصلی گرانی بیان کرد و گفت: در پی گرانی قیمت دلار، کالا‌های قاچاق نیز گران شد. از سوی دیگر، لوازم خانگی ایرانی هم متاثر از افزایش قیمت مواداولیه، رشد قیمتی ۱۰ تا ۱۵درصدی را به ثبت رساندند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بازار لوازم خانگی به دلیل کاهش قدرت خرید مردم، همچنان در رکود کامل به سر برده و اکنون خرید این نوع کالا‌ها دیگر در اولویت نخست مصرف‌کنندگان قرار ندارد.

اسلامیان همچنین در پاسخ به این سوال که آیا وزارت صمت مجوز افزایش قیمت لوازم خانگی را به تولیدکنندگان می‌دهد یا خیر؟، گفت: در حال حاضر نهاده‌های تولید مانند فولاد، آلومینیوم و یا حتی قطعات یدکی با قیمت بالایی به دست تولیدکننده میرسد؛ در چنین شرایطی صنعتگران این حوزه نیز مجبور به افزایش قیمت شده و سپس کالا‌ی خود را با قیمت بالاتری به فروشنده خرد و مصرف‌کنندگان عرضه میکنند؛ لذا با توجه به این مسئله، وزارت صمت ناگزیر به موافقت با افزایش قیمت لوازم خانگی خواهد شد./بازار

مطلب پیشنهادی

افزایش ۲۷درصدی حداقل حقوق کارگران

افزایش ۲۷درصدی حداقل حقوق کارگران نشست دستمزد شورای عالی کار پس از ساعت‌ها چانه‌زنی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *