دوشنبه , 7 خرداد 1403 - 8:17 بعد از ظهر

پازوکی: کالاها در بازار با قیمت پارسال عرضه می‌شود

پازوکی: کالاها در بازار با قیمت پارسال عرضه می‌شود

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران گفت: هم اکنون ۹۹درصد کالاها در بازار با قیمت پارسال عرضه می‌شود و تولیدکننده هنوز کالای جدیدی عرضه نکرده است.

به گزارش شبکه لوازم خانگی، اکبر پازوکی در مورد وضعیت بازار لوازم خانگی اظهار کرد: با توجه به تعطیلی کارخانجات در شب عید به دلیل انبارگردانی، تعیین نرخ‌های جدید و… معمولاً شرکت‌ها تا اواخر فروردین ماه عرضه ندارند، به همین خاطر هم بازار لوازم خانگی هر سال در فروردین ماه دچار تلاطم می‌شود که البته این تلاطم ثابت نیست.

وی افزود: هم اکنون ۹۹درصد کالاها در بازار با قیمت پارسال عرضه میشود و تولیدکننده هنوز کالای جدیدی عرضه نکرده است؛ در واقع تولیدکننده منتظر ثبات نرخ دلار و یا اعلام نرخ‌های جدید است اما به هر حال هنوز قیمتی در بازار اعلام نشده و با قیمت‌های قبلی در حال فروش هستیم. به صورت کلی به نظر می‌رسد تولیدکننده منتظر این است که ببیند چه اتفاقی می‌افتد.

پازوکی با بیان اینکه بازار به شدت راکد بوده و خرید و فروش خاصی انجام نمی‌شود، گفت: از سویی دیگر نیز برخی از تولیدکنندگان اعلام میکردند که در ایام عید گمرک تعطیل بوده و کالاها از گمرکات ترخیص نشده است؛ به نظر میرسد همه موارد دست به دست هم میدهند تا توقفی در روند تولید ایجاد شود بنابراین نباید همه تقصیرها گردن تولیدکننده انداخت.

وی در مورد اینکه قیمت لوازم خانگی افزایش می‌یابد؟ تصریح کرد: فعلاً قیمت‌ها به صورت رسمی تغییری نکرده و با قیمت پارسال در فروش کالاها هستیم. قیمت‌های درج شده در فضای مجازی رسمی نیست.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران گفت: هیچکس راضی به گران شدن نیست زیرا هر چه کالاها گرانتر شوند عملاً مردم نمیتوانند کالا را بخرند اما تولیدکننده هم نباید متضرر شود./مهر

مطلب پیشنهادی

ممنوعیت واردات واحدهای بازرگانی لغو شد

ممنوعیت واردات واحدهای بازرگانی لغو شد در حالی که سازمان توسعه تجارت روز گذشته با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *