سه شنبه , 2 مرداد 1403 - 2:06 بعد از ظهر

کانُن با توسعه پنل‌های جدید و ارزان‌قیمت، به جنگ سامسونگ می‌رود.

کانُن با توسعه پنل‌های جدید و ارزان‌قیمت، به جنگ سامسونگ می‌رود.

کانن با توسعه فناوری مبتنی بر سرب میخواهد پنل‌های QD-OLED جدید و ارزان‌قیمت بسازد تا دیگر بازار در انحصار سامسونگ نباشد.

به گزارش شبکه لوازم خانگی، درحال حاضر سامسونگ تنها شرکتی است که پنل‌هایQD-OLED تولید میکند، اما این موضوع ظاهراً به‌زودی تغییر میکند. طبق گزارش‌ها، کانن موفق به توسعه روش جدیدی برای توسعه پنل‌هایQD-OLED شده است که از فلزات کمیاب استفاده نمیکند و هزینه تولید بسیار پایینتری دارد.

پنل‌هایOLED محبوبیت بالایی در بازار دارند و اکثر گوشی‌ها به آن مجهز شده‌اند، اما در دنیای تلویزیون‌ها، محصولات کمی به آن مجهز شده‌اند. در این میان، سامسونگ به سراغ نمایشگر QD-OLED رفت که ترکیبی از فناوری OLED سنتی با کوانتوم دات است و منجر به تولید نمایشگرهای باکیفیت‌تر می‌شود.

کانن موفق به توسعه ماده جدیدی برای فناوریQD-OLED شده است که مبتنی بر ایندیم نیست. ایندیم یک فلز کمیاب است که در مقدار کم و آن هم اغلب در چین به دست می‌آید. پنل‌هایQD-OLED سامسونگ برای روشنایی متکی به ایندیم فسفید هستند، اما کانن از فلزی بسیار رایجتر و قابل بازیافت استفاده کرده است: سرب.

سرب از ایندیم بسیار رایج‌تر است و باعث کاهش هزینه تولید پنل‌هایQD-OLED میشود. استفاده از سرب معمولاً باعث کاهش کیفیت نمایشگرهایOLED میشود، اما کانن به‌لطف تجربه‌ای که دارد، توانسته است بر چنین مشکلی غلبه کند. درحقیقت کانن مدعی توسعه ترکیبی مبتنی بر سرب شده است که میتواند به‌اندازه ایندیم بادوام باشد.

مطلب پیشنهادی

واردات لوازم خانگی آزاد نشده است

واردات لوازم خانگی آزاد نشده است احسان فدایی نوشت: جهت اطلاع و رفع شبهات؛ آنچه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *